Gabinet pielęgniarski został wyposażony ze środków budżetu państwa otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego.

25 stycznia 2018 at 11:07

XII Edycja Jednorazowych Stypendiów  Naukowych  Marszałka Województwa Łódzkiego.

8 stycznia 2018 at 13:00

Dyrekcja szkoły informuje, że od od 2 stycznia 2018 r. do 2 lutego 2018 r. uczniowie szkoły mogą składać wnioski XII Edycji Jednorazowych Stypendiów  Naukowych  Marszałka Województwa Łódzkiego.

Osoby zainteresowane, w celu uzyskania bliższych informacji zapraszamy na stronę internetową

www.lodzkie.pl Zakładka: Edukacja – Stypendia oraz Biuletyn Informacji Publicznej lub www.intelektualne.lodzkie.pl, gdzie znajduje się Regulamin konkursu wraz z wnioskiem.

Lekkoatleci wśród najlepszych w województwie!!!

22 października 2017 at 17:05
Trzymanie kciuków pomogło! Nasza drużyna lekkoatletyczna chłopców zajęła 5 miejsce w rozgrywanych 10.10.17r w Sieradzu Mistrzostwach Woj. Łódzkiego w Lidze LA szkół ponadgimnazjalnych poprawiając jeszcze wynik punktowy z Mistrzostw Łodzi sprzed tygodnia i biorąc udany rewanż na ekipie lokalnego, łódzkiego rywala – XLIII LO.
Indywidualnie na podium stanął jedynie Michał Bechciński w kuli, ale w „team-ie” siła!!!
Na maksimum swoich mozliwości bijąc rekordy zyciowe startowali także pozostali kulomioci – Michał Gabryalczak i Wiktor Kopeć, wszyscy skoczkowie w dal – Kuba LIchawski, Antek Salski, Mikołaj OsialJanek Wojdal w biegu na 400m, długodystansowcy (obaj świetne wyniki!!!) Jacek Solecki i Piotrek Rzeńca, a i pozostali walczyli o  ułamki sekund w swoich startach.
Mimo, że zawody trwały bardzo długo, to do końca humory nas nie opuszczały. Podium postanowiliśmy jednak zostawić… 🙂

III LO – dobrzy sportwcy, świetni uczniowie!!!

22 października 2017 at 17:01

W dniu 27 września, w auli Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi odbyła się gala podsumowująca sportową rywalizację w roku szkolnyn 2016/2017 MSZS. Na uroczystości nie zabrakło przedstawiczieli władz miejskich, dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów. Kolejny raz wśród wyróżnionych szkół ponadgimnazjalnych znalazło się nasze kochane III LO plasując się na 3 miejscu, tuż za takimi „gigantami” sportu szkolnego w naszym mieście jak LO Gortata i XXXII LO.

W tym miejscu warto przypomnieć nasze najlepsze wyniki z poprzedniego roku szkolnego: Mistrzostwo Województwa w piłce siatkowej dziewcząt i pływaniu chłopców, Mistrzostwo Łodzi w Tenisie Stołowym i biegach przełajowych chłopców, medale MŁ pływaczek i biegaczek przełajowych oraz półfinał piłkarzy.

Nagrodę w imieniu całej społeczności szkolnej odbierał prof. Melka.

Były też wyróżnienia indywidualne. Już trzeci raz z rzędu kapituła konkursu na „Najlepszego Ucznia-Sportowca” zdecydowała, że jest to NASZ uczeń – podobnie jak rok wcześniej (przed nią był to Janek Kałusowski) została nim uznana nasza Mistrzyni w Biegach Górskich – Magda Pierzchała.

Trzymamy kciuki za podtrzymanie passy także w przyszłym roku – Sportowcy! Do nauki!!! 🙂

Dzień Edukacji Narodowej 2017 oraz towarzyszące mu imprezy – Koty i Belfry

22 października 2017 at 16:48