Dzień Shakespeare’a

23 Maj 2016 at 23:27
26 kwietnia w naszej szkole odbył się DZIEŃ SHAKESPEARE’A. Pretekstem do zorganizowania imprezy była przypadająca trzy dni wcześniej 400. rocznica śmierci tego wielkiego dramatopisarza. Z tej okazji uczniowie klas I i II mieli za zadanie przedstawić fragmenty sztuk w wylosowanej przez siebie wcześniej stylistyce. Dzięki temu „Hamlet”, „Król Lear”, „Poskromienie Złośnicy” i inne dzieła nabrały nowego charakteru, a wszystko to było zaserwowane oczywiście w ojczystym języku wieszcza, czyli po angielsku 🙂 Ponadto następnego dnia odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości Shakespeare’a, w którym wzięły udział reprezentacje klas I i II.
Podsumowanie całego przedsięwzięcia odbędzie się 30 maja. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.