KONKURS FOTOGRAFICZNY

26 Marzec 2017 at 18:20

KONKURS FOTOGRAFICZNY
„ŁÓDZKA WIOSNA Z TADEUSZEM KOŚCIUSZKĄ”

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, którego celem jest wskazanie związków Patrona naszej szkoły z Łodzią.

Należy sfotografować miejsca w Łodzi, które są związane z Tadeuszem Kościuszką, krótko opisać je oraz przedstawić ich historie.

Można wykonać pojedyncze zdjęcie lub cykl fotografii (od 3 do 5 – mogą być sfotografowane różne miejsca lub  to samo miejsce w różnych porach dnia czy w różnych warunkach pogodowych).

Wymiary fotografii od 20×30 do 30×40. (Należy dostarczyć zarówno fotografie, jak i ich kopie na płycie). Prosimy też o zgodę na wykorzystanie zdjęć na rzecz naszej szkoły.

Na odwrocie zdjęcia powinno znajdować się godło autora oraz tytuł zdjęcia oraz miejsce wykonania.

Do prac prosimy  dołączyć kopertę  z tym samym godłem, wewnątrz której na kartce należy podać imię i nazwisko autora, klasę.

Zdjęcie nie może być nigdzie wcześniej opublikowane i nie może być plagiatem.

Prace należy złożyć do 18 maja (wybór daty nieprzypadkowy) do p. Jolanty Kupis

Jury będzie oceniać:
– estetykę fotografii
-walory literackie i historyczne opisu.

Przewidziana jest również Nagroda Publiczności.

Jury przyzna Nagrodę Grand Prix dla najlepszej pracy (nagroda niespodzianka).

Uczestnicy konkursu maja tez szansę na otrzymanie ocen celujących
z następujących przedmiotów:

Historia – za walory historyczne opisu

Język polski – za walory literackie opisu

Wiedza o kulturze/kulturoznawstwo – za walory estetyczne zdjęcia

Języki obce – za tłumaczenie opisu na dany język.