6 Październik 2017 at 20:16

Jest taki dzień w roku, kiedy na korytarzach naszej szkoły słychać różne języki obce, a społeczność uczniowska integruje się poprzez wspólne gry i zabawy językowe przygotowane przez ochotników. Do tego w powietrzu unosi się zapach kuchni świata i panuje międzynarodowa atmosfera. Jak co roku, Dzień Języków przyciągnął tłumy. Nic dziwnego, skoro stoiska językowo-kulturowe zostały przygotowane z wielką starannością i zaangażowaniem.

Uczniowie przygotowali następujące stanowiska: o Austrii, o kulturze brytyjskiej i języku angielskim, w tym o dialekcie scouse, o języku hebrajskim, kulturowo-językowe stoiska hiszpańskie, o języku koreańskim, o Lichtenstein, ciekawostki o Włoszech, o Rosji, a także gra w dopasowywanie tradycyjnych potraw do krajów pochodzenia oraz łamańce językowe. Wiele stoisk oferowało poczęstunek. Można było skosztować potraw jak m.in. guacamole, churros, merengues, tiramisu. Tak, tak, było pysznie. W imprezie wziął też udział nasz gość z wymiany uczniowskiej – Meksykanin Andreas, który chętnie opowiadał o swojej ojczyźnie.

W szkole odbył się też konkurs tłumaczeniowy. Uczniowie mieli za zadanie m.in. przetłumaczyć fragment zaczerpnięty z materiałów promocyjnych do Expo 2022.