Powrót na lekkoatletyczne podium

9 Październik 2017 at 07:08

Po kilku latach niezbyt udanych startów nasza drużyna lekkoatletyczna chłopców drugi raz we „współczesnej” historii stanęła na podium Licealiady. Poprzedni (i chyba jedyny, przynajmniej wg prof. Melki) był brązowy, a tym razem wdrapaliśmy się o jeden stopień wyżej, zdobywając srebrne medale i kwalifikując się pierwszy raz w tej dyscyplinie do mistrzostw województwa!

Na sukces złożyły się udane starty naszych uczniów we wszystkich konkurencjach, ale trzeba wyróżnić „gwiazdy”:

– na podium indywidualnie stanęli nasi kulomioci – Michałowie, Bechciński i Gabryelczak. Odpowiednio w kuli 6-cio i 5-cio kilogramowej

– drugie miejsce w biegu na 100m zajął Piotrek Włostek (piąty był też Marcel Pięczek)

– trzecie miejsce w morderczym biegu na 1500m zajął Jacek Solecki

– świetnie spisał się w swoim jedynym skoku w dal Kuba Lichawski (w międzyczasie napisał udanie sprawdzian z fizyki!!!, a więc sukces podwójny)

– wreszcie nasi świetni „czterystumetrowcy” – Jędrek Piotrowski, Hubert Woźniak i Kuba Sówka, który trzecie miejsce przegrał jedynie o 0,02s!

Ich wyniki jednak nic by nie dały gdyby niewiele gorsze występy Wiktora Kopcia w kuli, Hugo Leszczyńskiego i Patryka Skwierczyńskiego w sprintach, Mikołaja Osiala i Antka Salskiego w skoku w dal czy długodystansowców – Janka Kałusowskiego i Janka Wojdala.

Gratulacje i podziękowania za świetną atmosferę w truuuudnych warunkach dla wszystkich! Szczególne dla Jacka za to, że pokazał jak można „dorosnąć” do roli lidera i dla Kuby za sześcio godzinną dawką humoru 🙂

Trzymajcie kciuki za udany start wtorkowy w Sieradzu!

P.S. Warto odnotować świetny występ Wiktorii Kowalczyk w pchnięciu kulą, która zwyciężyła w kat. kuli 4 kg! Niestety, zdziesiątkowany skład dziewcząt zajął mimo jej zwycięstwa jedynie 10 pozycję. 🙁