Chrzest Kotów 2008

3 Wrzesień 2013 at 20:02

Chrzest Kotów 2008

1-go października 2008 roku o godzinie 12.00 odbył się w naszej szkole „Chrzest Kotów”. Jest już tradycją w „Trójce”, że na początku każdego roku szkolnego, uczniowie klas pierwszych III-go LO konkurują ze sobą w różnych dyscyplinach przygotowanych przez kolegów ze starszych klas. Rywalizacja jest rzeczywiście zacięta, bo nagrodą dla najlepszej klasy pierwszej jest dodatkowy dzień wycieczki:). Zwycięska klasa ma również za zadanie przygotować kolejny „chrzest”, w następnym roku szkolnym.

W tym roku zorganizowaniem chrztu zajmowała się klasa IId, jako zeszłoroczni zwycięzcy. Po burzliwych naradach i dyskusjach przygotowaliśmy scenariusz imprezy i wymyśliliśmy „mordercze” konkurencje dla Pierwszaków 🙂 Warto też wspomnieć, że postanowiliśmy, aby tegoroczny „Chrzest Kotów” był połączony ze zbiórką pieniędzy na Dom Dziecka.

„Chrzest Kotów” poprowadzili: Virginia Rajca i Maciej Tyjan z IId. Impreza zaczęła się, jak co roku, od prezentowania się poszczególnych klas pierwszych. Na scenę wkroczyli między innymi gladiatorzy, sławni politycy i gwiazdy muzyki pop. Klasy tańczyły, śpiewały, recytowały i zaskakiwały publiczność swoimi pomysłami. Zachwyt wszystkich wzbudziły przebrania wychowawców- niezapomniana Pani Profesor Gorąca jako szalony naukowiec czy Pan Profesor Kaczmarski jako maszynista. Prezentacje, jak i inne konkurencje oceniało jury złożone z Pani Profesor Serafin, a także dwóch uczennic klasy IId- Agnieszki Barańskiej i Magdy Kałudzkiej.

Po zaprezentowaniu się, na Pierwszaków czekały już inne zadania. Do najciekawszych należało picie kisielu przez słomkę, przelewanie wody przy pomocy gąbki i jedzenie pianek marshmallows chińskimi pałeczkami. Wszyscy świetnie się bawili, a klasy pierwsze gorąco dopingowały swoich przedstawicieli, którzy rywalizowali na scenie.

Jedną z konkurencji był quiz wiedzy o szkole. Na uczniów czekały zaskakujące pytania- na przykład o markę odkurzaczy, którymi Panie Woźne sprzątają naszą szkołę. Ostatnim punktem programu było lubiane przez wszystkich karaoke. Wybrani uczniowie spośród klas pierwszych śpiewali znane piosenki: „Ściernisko” Golec uOrkiestry „Whisky” Dżemu i wiele innych.

Po zakończeniu tej konkurencji podliczono wszystkie punkty, jakie udało się zdobyć klasom i ogłoszono wyniki, na które wszyscy czekali z wielką niecierpliwością. Zwycięską okazała się klasa If, drugie miejsce zajęła Id, a trzecie- Ic. Klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a If została dodatkowo uhonorowana, ręcznie robionym przez uczniów IId, pucharem.

Cała impreza przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze. Wszystkie klasy świetnie się bawiły i mamy nadzieję, że wspomnienia z tego dnia pozostaną na długo w ich pamięci. Pozostaje więc tylko pogratulować zwycięzcom i czekać na kolejny „Chrzest Kotów”, który tym razem organizowany będzie przez obecną If, i który z pewnością także przyniesie wiele emocji i niezapomnianych chwil.

Kasia Chrząszcz II d