Studniówki czas

3 Wrzesień 2013 at 20:04

Matura już za sto dni. Dlatego studniówka to ostatnia okazja do hucznej zabawy przed ciężkim trzymiesięcznym „kuciem”.

A wszystko zaczęło się 23.01.2009 o godz. 20.00. W auli naszej cudownej szkoły zgromadziło się mnóstwo wytwornych pań i eleganckich panów. I tak oto na pierwszy ogień poszli nauczyciele, spostrzegawczo przedstawieni w niedługim, lecz treściwym programie artystycznym. Następnie polonezy – sześć różnych, równie olśniewających, co karkołomnych układów choreograficznych. Po tym widowisku nadszedł czas na toast. Po wychyleniu symbolicznej lampki szampana, zarówno brać uczniowska, jak i szanowne grono pedagogiczne, udało się do klas ucharakteryzowanych na „miasta świata”.

Bal rozpoczął się na dobre. W salach – jadło, napoje i uprzejme konwersacje. W auli – tańce, hulanki, swawole. Wszędzie panowała przyjaźń, radość i życzliwość. Po kilku godzinach pysznej zabawy wszyscy byli równie szczęśliwi, co wymęczeni – nieważne czyś belfer, czyś żak. Marynarki zdobiły już oparcia krzeseł, a zrzucone pantofelki poniewierały się pod stołami. Jedynie najbardziej wytrwali pozostali na parkiecie do białego rana.

Nasz ostatni bal przed maturą dobiegł końca. Szkoda tylko, że musieliśmy zniszczyć tak wymyślne, przygotowywane z wielkim poświęceniem i w cudownej atmosferze dekoracje.

Zuzanna Ciesielska