Talenty Kościuszki

5 kwietnia 2018 at 23:49

W tym roku wiosna w naszej szkole rozpoczęła się szczególnie. W poświąteczną środę, Samorząd Uczniowski naszego liceum przygotował dla uczniów nowa formę integracji – talent show o wdzięcznie brzmiącej nazwie (na cześć naszego patrona) – Talenty Kościuszki. Zainteresowanie wśród uczniów i ich pomysły na prezentacje swoich talentów były dla nas miłym zaskoczeniem.

Swoje umiejętności kandydaci reprezentowali w najróżniejszych kategoriach – od śpiewu, tańca i recytacji po sztuczki magiczne i pokaz umiejętności fotograficznych. Starania naszych uczestników bacznie obserwowało i oceniało jury, w skład którego wchodzili: Pan Profesor Miodownik, Pan Profesor Kaczmarski oraz zarządzająca i kierująca biblioteką Pani Profesor Mossakowska. Na scenie zobaczyć mogliśmy walkę siedmiu różniących się od siebie – jednak tak samo ogromnie utalentowanych – uczestników w następujących kategoriach:

RECYTACJA:

SONIA PYZIAK 1C – bezbłędna recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Prospekt” poddającego krytyce mentalność ludzi współczesnych

KACPER OLSZEWSKI 1A – z odważnym i, sądząc po reakcji publiczności, dość kontrowersyjnym wierszem „Zuzia” Andrzeja Waligórskiego

TALENTY MUZYCZNE:

MICHALINA NIEDŹWIEDZICKA 1B – zagranie „Dziewiętnastu muzykantów” Igora Jakuszenko na fortepianie

IGA WERESZKA 3B – przejmujące wykonanie utworu „Feeling Good” połączone z grą na fortepianie

TANIEC:

ZOCHA PIESIEWICZ 3D I ADA GARDOCKA 3A – w choreografii do utworu „Mic Drop” koreańskiego zespołu BTS, którym dziewczyny skradły serce publiczności, ponieważ w internetowej ankiecie głosu publiczności, zdeklasowały konkurencję, tym samym wygrywając nagrodę publiczności.

INNE TALENTY:

ADAM MAKATUN 2B – prezentacja umiejętności fotograficznych na podstawie kolekcji zdjęć wykonanych przez Adama – od natury po zdjęcia naszej pięknej Łodzi

MIKOŁAJ TURCZAK 3D – mocno humorystyczny pokaz magiczny z udziałem banana w roli głównej 😉

Po burzliwej naradzie i podliczeniu punktacji jury wybrało zwycięzców:
PIERWSZE MIEJSCE – magik Mikołaj Turczak z klasy 3D
DRUGIE MIEJSCE ORAZ NAGRODA PUBLICZNOŚCI – tańczące w rytm koreańskiego popu Zocha Piesiewicz 3D oraz Ada Gardocka 3A
TRZECIE MIEJSCE – Kacper Olszewski 1A za swoją porywającą recytację

Wszystkim uczestnikom, wspaniałemu jury i cudownej publiczności dziękujemy za wspólną zabawę i zaangażowanie, które jest największą nagrodą za naszą pracę! 🙂 Wyczekujcie pilnie, już niedługo SU wróci z kolejna akcją w naszej szkole!

Weronika Korolewska 2A
(zdjęcia autorstwa Janka Włodarczyka z 2D)