Mamy finalistów XLIV Olimpiady Geograficznej!

24 kwietnia 2018 at 17:45

Kolejny sukces! Dwójka naszych uczniów, o których powstał już jeden artykuł, przeszli do ostatniego etapu XLIV Olimpiady Geograficznej zdobywając tym samym tytuł finalistów. Gratulacje dla Michała Kwaśniewskiego i Anny Maciejewskiej z IId!

W czwartek 19 kwietnia pod opieką p.prof. Miodownika pojechali do Zamościa, gdzie przez kolejne dni, oprócz napisania olimpiady, mieli okazję wziąć udział w wykładach o Zamościu na przestrzeni wieków, projekcji filmu pt. „Restauracja”, wycieczce do Roztocza oraz zawodach terenowych, które polegały m.in. na spacerowaniu po mieście z tabletami i projektowaniu przestrzennej mapy przy użyciu specjalnej aplikacji.

Sama olimpiada składała się z takich zadań jak narysowanie profilu terenu czy pytań historyczno-geograficznych. Uczestnikami były osoby z różnych części Polski.

W tym roku olimpiada miała specjalny wydźwięk, ponieważ Polskie Towarzystwo Geograficzne obchodzi stulecie swojego istnienia. Zostało ono założone w Warszawie w styczniu 1918 r., u progu odzyskania przez Polskę niepodległości.