Konferencja „Polityka i media niemieckie w dzisiejszym świecie”

3 Wrzesień 2013 at 20:06

W czwartek 19 marca uczniowie III LO, a dokładniej grupa klasy IA, pod opieką p.prof. Izabeli Kowalczyk-nauczycielki językaniemieckiego, wzięli udział w konferencji, poświęconej mediom oraz polityce niemieckiej we współczesnym świecie, która odbyła się w Auli im. prof. W. Szuberta na wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ.Temat wykłady w języku niemieckim brzmiał „Die Deutschen Politik und Medien in Gegenwart”.

konferencja.jpg

Podczas niej wystąpili:
Klaus Leutner (zajmujący się historią II wojny światowej, głównie stosunkami polsko-niemieckimi)
Michael Hubner (dziennikarz Preussische Landbote)
Jacob Schrott (młody aktywny członek CDU).

Wszyscy prelegenci mówili po niemiecku, ale całość była synchronicznie tłumaczona na język polski. „Szczególnie podobał nam się Klaus Leutner, który wystąpił jako drugi, ponieważ opowiadał ciekawe historie związane z II wojną światową.”- mówią uczniowie. Bardzo interesująco dzieje narodu niemieckiego streszczał Michael Hubner. Natomiast Jacoba Schrotta żeńska część grupy zapamięta jako najprzystojniejszego polityka niemieckiego.

Uczniowie stwierdzają, że wykład bardzo im się podobał i liczą na częstszą integrację, nie tylko polityczną, z naszymi zachodnimi sąsiadami.