Dzień Ziemi 2009

3 Wrzesień 2013 at 20:07

Jak co roku w naszej szkole odbywa się szereg imprez organizowanych z inicjatywy uczniów oraz nauczycieli. Jedną z najważniejszych jest Dzień Ziemi, którego pomysłodawczynią i opiekunem jest profesor Krystyna Serafin. Tego dnia chętnie uczniowie mają szansę zaprezentować swoją wiedzę, przygotowując prezentacje z dziedziny biologii.

W tym roku tematem przewodnim było „ZDROWIE I URODA”. Impreza odbywała się w piątek 20 marca 2009 roku w auli szkolnej. O porządek i miłą atmosferę dbali uczniowie klasy 2b. Jako organizatorzy nie mogli startować w konkursie na najciekawszą wystawę, lecz nie zrezygnowali z udziału w zabawie. Cała klasa przygotowała stoisko, na którym w wakacyjnym klimacie można było skosztować zdrowej żywności, napić się soku owocowego lub ziół leczniczych, dowiedzieć się czegoś o kosmetykach oraz poćwiczyć jogę. Dziewczyny chętnie korzystały z możliwości malowania paznokci i robienia „tatuaży” na skórze. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska z maseczkami, nakładanymi ochotniczkom i ochotnikom.

urocze przedstawicielki 2bnauczyciele także przyłączyli się do zabawy…
Wśród tematów stoisk konkursowych panowała duża różnorodność – od chorób i nałogów, poprzez diety i ćwiczenia po operacje plastyczne. Wszyscy uczniowie byli starannie przygotowani i bez oznak stresu czy zmęczenia prezentowali swoje prace przybywającym do auli kolegom. Niektóre stanowiska były tak oblegane przez widzów, że trudno było się do nich dostać!

Tym razem przyznane zostały trzy nagrody – od nauczycieli, od uczniów oraz od organizatorów, czyli klasy 2b. Najpopularniejsze okazało się stoisko Piotra Andrzejewskiego i Adriana Zarembskiego z 1d (nr 8 – „Wpływ marihuany na organizm człowieka”), zaraz potem – Zuzanny Koncewicz i Karoliny Kucińskiej z 1e (nr 27 – „Porfiria”), a 2b najbardziej spodobał się pomysł Joanny Dudkiewicz oraz Katarzyny Stawiany z 1b (nr 14, „Usłyszeć raka”).Zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknie udekorowanymi ananasami, symbolicznymi bonami do SPA oraz w pełni zasłużonymi ocenami z biologii.

Zobacz Galeria uzupełniona o nowe zdjęcia!

Dorota Staj