Drzwi Otwarte już za nami!

25 maja 2018 at 00:48

Za nami kolejne Drzwi Otwarte, tym razem zorganizowane z jeszcze większym rozmachem! 🙂

Do pomocy w organizowaniu tego jakże ważnego wydarzenia nie zabrakło chętnych, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

Na przyszłych uczniów Trójki czekało wiele ciekawych atrakcji – chociażby mikroskopy, pod którymi można było podziwiać takie preparaty jak krew psa, ślinianki kota, ludzka skóra, a także wiele innych. Szczególne zainteresowanie wzbudziły one wśród osób zainteresowanych profilem biologiczno-chemicznym, co zresztą nie powinno nikogo dziwić. 😀 Oprócz tego, na zwiedzających szkołę czekały geograficzne quizy, w których to mogli sprawdzić swoją wiedzę o państwach (i nie tylko) oraz poznać mnóstwo ciekawostek. W sali 210 można było porozmawiać z p.prof. Kupis i dowiedzieć się więcej na temat przedmiotów takich jak wiedza o kulturze czy kulturoznawstwo.

Dużo działo się również w salach językowych, w których to uczniowie przygotowali dania charakterystyczne dla danej kuchni, quizy językowe czy kulturowe oraz interesujące informacje na temat samego języka, na przykład jak wyglądają jedne z najdłuższych wyrazów w języku niemieckim czy różnice w wymowie hiszpańskich słów w zależności od regionu.

Spore wrażenie wywarła także biblioteka, która to ma swojego własnego patrona – Tuwima – oraz listę marzeń książkowych, gramofon, pianino, komiksy, kanapę, a przede wszystkim – ogromną ilość pozycji książkowych będących ciągle uzupełnianych o nowości.

Z kolei w auli można było znaleźć tablicę z wypisanymi przez uczniów powodami, dla których kochają Trójkę, wieszak z przykładowymi bluzami naszej szkoły, które można kupić (ale nie są one obowiązkowe!), ulotki z wszelkimi potrzebnymi informacjami dotyczącymi rekrutacji, egzemplarze gazetki szkolnej oraz poczęstunek. Wszystkiemu akompaniowała muzyka w tle puszczana z głośników.

Z pewnością można stwierdzić, iż w tym roku Drzwi Otwarte w naszej szkole cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Co chwila przewijały się spore grupy zwiedzających, na których pytania z chęcią odpowiadali oprowadzający. 🙂 Dziękujemy za tak liczne przybycie oraz mamy nadzieję, że spotkamy się już we wrześniu!