Święto Edukacji Narodowej i Belfry 2018

16 października 2018 at 16:55

 

12 października 2018 roku, w ramach Święta Edukacji Narodowej w III LO, odbyło się odsłonięcie portretu Radzisława Olbrychowskiego, dyrektora liceum w latach 1979-1991. Odsłonięcia portretu dokonała córka Radzisława Olbrychowskiego. Dzięki Dyrektorowi wprowadzono w szkole naukę języka niemieckiego, a uczniowie mogą odbywać wymiany uczniowskie z niemiecką szkołą „Hannah Arendt Gymnasium”. Dyrektor był też autorytetem wszystkich uczniów i nauczycieli, wpajał im ważne życiowe wartości, szkoląc tym samym przyszłych absolwentów, którzy – uczestnicząc w uroczystości, z utęsknieniem wracali myślami do czterech lat spędzonych w III LO. Obraz zdobi teraz jedną ze ścian auli, gdzie znajdują się portrety ważnych osobistości związanych ze szkołą. W drugiej części uroczystości zostały wręczone również „Złote Matury” tym absolwentom naszego liceum, którzy przystępowali do egzaminu w 1968 roku. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu i udziału w obchodach pięćdziesiątej rocznicy pisania egzaminu dorosłości. Ostatnią część spotkania zdominowali uczniowie. Miało miejsce rozstrzygnięcie „Belfrów 2018”, wydarzenia, w którym uczniowie przyznają wyróżnienia i nagrody swoim nauczycielom. W tym roku tematem przewodnim były programy telewizyjne, a klasy głosowały na swoich faworytów, uzasadniając swoją decyzję. Nie obyło się bez śmiechu i żartobliwych komentarzy zwycięzców, którzy prezentowali się na scenie, odbierając nagrodę – Złotego Kaktusa.