Dzień Ziemi 2010

3 Wrzesień 2013 at 20:18

Dnia 30.03.2010 roku w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Dzięki temu mieliśmy okazję obejrzeć ponad 40 stoisk o różnorodnej tematyce. Uczniowie zaangażowani w projekty starali się przybliżyć nam tematy związane z ludzką psychiką i umysłem, ciałem i przyzwyczajeniami żywieniowymi. Uczestnicy zadbali, aby stoiska były nie tylko pouczające, ale i zabawne. Większość zespołów przygotowała plakaty, ulotki oraz prezentacje multimedialne, a niektóre oferowały dodatkowe atrakcje – można było zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom swojej inteligencji, wypróbować spostrzegawczość. Wiele stoisk zachęcało do zapoznania się z treścią prezentacji poprzez degustacje różnorodnych napoi (np. koktajli owocowych), cukierków, gum do żucia, ciasteczek. Z myślą o uczennicach rozdawano próbki kremów chroniących przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także zachęcano do użycia świeżo przygotowywanych maseczek upiększających.

Dzięki stoiskom mogliśmy dowiedzieć się o destrukcyjnym wpływie papierosów, alkoholu oraz narkotyków na nasze zdrowie. Zostaliśmy przestrzeżoni przed obsesyjnym odchudzaniem czy objadaniem (zwłaszcza słodyczami, które nie tylko są kaloryczne, ale przyczyniają się też do powstania próchnicy). Dzięki prezentacjom na temat odmrożeń oraz oparzeń skóry nawet amatorzy horrorów byli usatysfakcjonowani – uczniowie zebrali naprawdę wstrząsającą kolekcję zdjęć przedstawiających takie obrażenia. Aby powrócić do normalności wystarczyło odwiedzić stoisko technik relaksacyjnych.

Małgorzata Szarwas
Anna Leszczyńska