Obchody Święta Niepodległości w III LO

12 listopada 2018 at 17:58

 

100 rocznica uzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę zasługuje na zwrócenie na nią szczególnej uwagi. W naszej placówce święto to nabrało innego, większego formatu, ponieważ w 1918 r. gmach naszej szkoły stał się miejscem formowania łódzkich pododdziałów Legionów Polskich. A z okazji jakże ważnego Święta Niepodległości, nasza szkoła postanowiła wyjątkowo uczcić ten dzień Tygodniem Niepodległości. Przez cały tydzień od 5 do 9 listopada uczniowie szkoły przychodzili na lekcje ubrani na galowo. Były również zorganizowane inne formy obchodów, takie jak konkurs ortograficzny „Piszmy poprawnie o Niepodległości”, konkurs recytatorski, gdzie uczestnicy prezentowali patriotyczne wiersze oraz apel podczas którego klasa 2a przedstawiała kwestię niepodległości Polski w różnych państwach. Jednakże najważniejsze wydarzenia odbyły się 9 listopada. W tym dniu odbył się uroczysty apel, podczas którego cała szkoła śpiewała pieśni patriotyczne zaprezentowane i omówione przez klasę 1a. Następnie wysłuchaliśmy krótkiego wykładu o historii Polski na tle świata w ostatnim 100 – leciu, który poprowadził specjalny gość – wykładowca z Łódzkiego Uniwersytetu. Na sam koniec wyszliśmy na ulicę Piotrkowską, aby odbyć marsz do pomnika Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego, gdzie wysłuchaliśmy najważniejszych informacji o tych jakże ważnych osobistościach oraz złożyliśmy kwiaty. A wszystko to po to, aby nie zapomnieć o tych, którzy za nas poświęcili swoje życie. Za nas i naszą lepszą, wolną przyszłość.