Tydzień pod znakiem tenisa stołowego

10 Grudzień 2018 at 20:48

Przełom listopada i grudnia w naszej szkole należał do tenisistów stołowych. 29.11. rozegraliśmy szkolny turniej w kategoriach dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt zgłosiły się tylko 3 zawodniczki, które rozstrzygnęły walką o szkolny prymat grając „każda z każdą”, najlepszą wśród nich okazała się Honorata Maj, drugie miejsce zajęła Ola Sadowska a trzecia Julia Brycht.

Wśród panów rywalizacja była dużo bardziej zacięta i 13 zawodników rozegrało najpierw grupowe eliminacje, a następnie gry ćwierćfinałowe i półfinałowe, w których zmierzyli się Piotrek Łukowiak z Jankiem Michalakiem i Karol Pawlikowski z Kubą Wałoszkiem. Awans do finału Janek i Kuba i w najważniejszym pojedynku dnia ten pierwszy okazał się nieco lepszy, natomiast w meczu o trzecie miejsce zwyciężył Karol.

Turnieje szkolne pozwoliły nam wyłonić reprezentację na Drużynowe Mistrzostwa Łodzi Szkół Ponadgimnazjalnych, w której znalazły się 3 w/w dziewczęta oraz Janek Michalak, Kuba Wałoszek i Filip Kwapiś (nasz jedyny w tej chwili ex-„zawodowiec”).

Dziewczyny przegrały, choć nie bez walki dwa mecze i odpadły z turnieju, natomiast chłopcy pierwszego dnia zapewnili sobie awans do najlepszej „8”-ki, a drugiego po bardzo zaciętych pojedynkach, w których przeżywaliśmy „wzloty i upadki” ostatecznie zajęli 6 miejsce. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za ambitną postawę!!!