Łódzkie Dni Informatyki

25 Luty 2019 at 17:12

W pierwszym semestrze grupa uczniów z klasy 2a, razem z wychowawczynią mgr Joanną Chaberską-Ciepluchą, uczestniczyła w warsztatach organizowanych przez Politechnikę Łódzką.

Uczniowie wysłuchali prezentacji na temat przemysłu komputerowego, a następnie udali się na zajęcia. Na nich zaznajomili się z podstawami programowania Arduino, słuchali o technologii transmisji danych oraz o inteligencji komputerowej. Po warsztatach zjedli obiad w Zatoce Sportu i zapoznali się z kierunkami proponowanymi przez Wydział Informatyczny Politechniki Łódzkiej.

Uczniom bardzo podobały się przygotowane zajęcia. Dzięki nim nauczyli się wielu ciekawych rzeczy, które kiedyś mogą okazać się pomocne, ponieważ humaniści są bardzo poszukiwani w przemyśle komputerowym.