Talenty Trójki 2011

3 Wrzesień 2013 at 20:36

21 czerwca 2011 roku miał miejsce pierwszy szkolny konkurs talentów. Zorganizowany i poprowadzony przez Michała Klimczyka (wtedy jeszcze z klasy 1F) event przyciągnął sporo osób (o wiele więcej w porównaniu do mających miejsce dzień wcześniej różnorakich warsztatów) i ciekawe persony, które zdecydowały się wystąpić.
Ciekawostką dnia była nietypowa punktacja, mierzona w stasiakach (1 stasiak to 100 decybeli trwających 30 sekund; jak wyznał sam prowadzący, 1 stasiak jest osiągalny wyłącznie dla prof. Hanny Stasiak). Pomiar głośności oklasków decydował o zajętym przez uczestnika miejscu – trochę jak w znanym wszystkim programie „Od przedszkola do Opola”.
Przerwy między kolejnymi występami uświetniane były przez Michała Klimczyka, który wyrasta powoli na szkolnego showmana. Nie każdy w końcu potrafiłby namówić profesora Walczaka do odtańczenia kankana i zorby. Oprócz tego – poza konkursem – wykonał on piosenkę Jerzego Stuhra pt. „Śpiewać każdy może”.
Podium konkursu:
I miejsce – Artur Szczepaniec (gitara basowa) i „Señorita” (taniec z krzesłem) – 0,85 stasiaka
II miejsce – Małgorzata Majewska (śpiew) – 0,68 stasiaka
III miejsce – Marek Kopania (taniec) – 0,5 stasiaka