3 Wrzesień 2013 at 20:37

26 września 2011 uczniowie Trójki po raz kolejny mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i zainteresowania, związane z nauką języków obcych. Zgłosiło się 50 chętnych.  W Konkursie Tłumaczeniowym „Limeryki i inne wierszyki”, który odbywał się równolegle w trzech kategoriach: języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego należało wykazać się nie byle jakimi zdolnościami translatorskimi i poetyckimi. Najlepiej poradziły sobie: Joanna Paciorkowska (kl. 2b) – jęz. ang., Anita Łuczak (kl. 3b) – jęz. niem. i Katarzyna Kałuża (kl. 3e) – jęz. ros.

Oprócz gratulacji i dyplomów Dziewczyny wygrały półroczny kurs dowolnego języka obcego w Szkole Języków Obcych PRIMA, która była głównym sponsorem Konkursu. Podczas długiej przerwy korytarz na pierwszym piętrze Szkoły zamienił się w Kiermasz Wiedzy o Językach Europy. Oprócz stoisk dwóch zaprzyjaźnionych księgarni („Stompel” i „Atut”), gdzie zaprezentowano ciekawe pozycje książkowe wspomagające naukę języków obcych, mogliśmy tam podziwiać prezentacje multimedialne na temat krajów anglojęzycznych, które przygotowali uczniowie naszej Szkoły, a także stoiska popularyzujące różnorodność języków Europy, na których wielu uczniów prezentowało ciekawostki dotyczące takich języków jak: czeski, hiszpański, niemiecki, węgierski, włoski, serbski i szwedzki.

Formy prezentacji były różnorodne – od ćwiczeń i łamigłówek  językowych na plakatach i ulotkach, przez charakterystyczne dla danego kraju stroje, czy nawet własnoręcznie przygotowane przysmaki, do multimedialnych prezentacji zdjęć i informacji o krajach i językach europejskich. Praca włożona w przygotowanie tych ciekawych stoisk również została doceniona i nagrodzona dyplomami oraz upominkami (słownikami, kubkami, długopisami i zakładkami) ufundowanymi przez wydawnictwa Macmillan i Longman.

Nagrody za stoiska językowe otrzymali zdobywcy: I miejsca – Asia Bartczak i Marta Trzeciak (kl. 2c), II miejsca – Joanna Jaranowska, Magdalena Skoneczna, Ewelina Ogińska (kl. 2d), III miejsca ex aequo –  Małgorzata Rudzińska i Natalia Mirowska (kl. 3a) oraz Aleksandra Szóstka i Natalia Pilarska (kl. 3e), a także wyróżnień: Aleksandra Kieler, Paulina Finke, Justyna Arabska (kl. 3a), Rafał Nowicki, Kasper Konopka (kl. 2d), Maksymilian Zgierski, Michał Zawada (kl. 2f) oraz Wiktoria Kozłowicz, Jakub Kopania i Mateusz Wodnicki (kl. 3a). Niewątpliwie zachęciliście wszystkich do nauki języków obcych w bardzo oryginalny sposób Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do jeszcze liczniejszego udziału w kolejnych obchodach Europejskiego Dnia Języków, ustanowionego przez Radę Europy 10 lat temu!

Nauczycielki języków obcych
w III LO im. T. Kościuszki w Łodzi