Zjazd Absolwentów

3 Wrzesień 2013 at 20:37
5 listopada bieżącego roku, odbył się Zjazd absolwentów III  LO w Łodzi połączony z obchodami 95 rocznicy istnienia naszej szkoły. Już na 2 godziny przed rozpoczęciem uroczystości do naszego liceum przybywali byli wychowankowie i nasi obecni uczniowie zaangażowani w przygotowania.
Punktualnie o 11.00 usłyszeliśmy słowa „Do Hymnu Państwowego”,  co oznaczało uroczyste rozpoczęcie obchodów. W czasie części oficjalnej wygłoszonych zostało wiele ciekawych przemówień.  Pan Prezes Stowarzyszenia byłych wychowanków Jacek Amanowicz wręczył nagrody za zasługi dla szkoły  oraz odsłonił popiersie Karola Scheiblera – jednego z fundatorów naszej szkoły. Potem można było usłyszeć nieco o historii III  Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi i obejrzeć związaną z nią prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów.
W szkole panowała bardzo dobra atmosfera, a wiele osób miało okazję spotkać swoich znajomych ze szkolnych lat…