Das Bild der Anderen

3 Wrzesień 2013 at 20:39

To międzynarodowy projekt dla uczniów rozpoczynających przygodę z językiem niemieckim. Jego celem jest zmotywowanie uczniów, już po pierwszych godzinach niemieckiego do pisania listów. Projekt stwarza uczniom możliwość opowiadania o sobie i poznania rówieśników w innych krajach, często bardzo egzotycznych. Uczniowie przekonują się, że język niemiecki jest obok angielskiego językiem międzynarodowym, którym można porozumiewać się na całym świecie.

Przede wszystkim projekt daje możliwość poznania innych, którzy okazują się tacy sami jak my. Uczniowie klas pierwszych z grup 3n i 6n, w których zajęcia z języka niemieckiego prowadzi p. Izabela Kowalczyk biorą udział w tym projekcie. Będzie on trwał do końca tego roku szkolnego. Grupa 3n koresponduje z uczniami z miejscowości Kavala w Grecji nad Morzem Egejskim, a grupa 6n z uczniami z miejscowości Porto-Novo stolicy Beninu w Afryce Zachodniej.

Może w wakacje uda się spotkać? Kto wie…?