Konkurs na najdłuższy łańcuch

3 Wrzesień 2013 at 20:39
Nasze liceum w szczególny sposób rozpoczęło przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w 2011r. Samorząd szkolny ogłosił konkurs na najdłuższy papierowy łańcuch, w którym wygraną był kulig dla całej klasy. Wszyscy uczniowie ochoczo zabrali się do pracy, co pozwoliło im oderwać się na jeden dzień od zajęć lekcyjnych, zsolidaryzować z innymi i poczuć prawdziwą magię świąt.

Całe korytarze pokryły się w papierowymi oczkami. Łańcuchy wykonywane były z przeróżnych materiałów: od papieru kolorowego przez gazety i czasopisma po niepotrzebne już prace domowe. W rezultacie powstało łącznie ok. 23 km łańcucha. Konkurs wygrały klasy IId i IIIf, które wykonały po 3700 m. To właśnie oni wybiorą się w tym roku na kulig. Na drugim miejscu uplasowała się klasa IIIb (2970 m). Jeszcze kilka dni po całym wydarzeniu uczniowie mogli podziwiać efekt swojej pracy w postaci nietypowej dekoracji świątecznej szkoły, składającej się z papierowego łańcucha, który wykonali.

Artykuł w Expressie

Agnieszka Makarow