Patronat Uniwersytetu Medycznego

3 Wrzesień 2013 at 20:40
21 lutego 2012 roku zostało podpisane porozumienie o współpracy III Liceum Ogólnokształcącego z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi i objęciu patronatem naszej szkoły.

Dokument został podpisany przez Rektora Uniwersytetu Medycznego, prof. Pawła Górskiego i panią Dyrektor III LO, Marię Włodarczyk. W spotkaniu uczestniczyła także pani Prorektor ds. Nauczania i Wychowania oraz delegacja uczniów naszego liceum.
Nasze liceum, jako czwarte, dołączyło do grupy szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie będą mieli możliwość regularnego uczestniczenia w ćwiczeniach i wykładach na temat nowoczesnych metod aktualnie stosowanych w medycynie, profilaktyki chorób, pierwszej pomocy i zastosowania aparatury medycznej. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników uczelni. Projekt ten ma na celu poszerzenie wiedzy w zakresie nauk biologicznych i zachęcenie młodzieży do rozwijania własnych zainteresowań.