Dzień Ziemi

3 Wrzesień 2013 at 20:42

 

Każdego roku w naszej szkole odbywa się Dzień Ziemi. W tym roku spotkaliśmy się 4. kwietnia, aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Pierwszo- i drugoklasiści, którzy zgłosili swój udział dobrali się w grupy i przygotowali stoiska. Tematem przewodnim był temat „Człowiek, a środowisko”. Uczniowie mieli przeróżne pomysły. Niektórzy próbowali zainteresować kolegów kuchnią z różnych zakątków świata, inni organizacjami ochrony środowiska czy też zasadami zdrowego żywienia.

Jeszcze inni natomiast opracowali informacje na temat energii jądrowej. Prezentacja odbyła się w szkolnej auli, gdzie uczniowie i nauczyciele mogli obejrzeć prace, plakaty, doświadczenia lub też skosztować nietypowych potraw. Oceniany były: pomysłowość, wkład pracy oraz sposób prezentowania wybranych tematów.

 

 

Autorami projektów, które najbardziej spodobały się oglądającym, są:
1.Anna Adamczewska i Natalia Szymańska z klasy IIc
2.Weronika Frydrych i Emilia Sęczkowska z klasy IIc
3. Paulina Adrian i Mariusz Olczyk z klasy I

Organizatorkami imprezy były uczennice Ola Pilarz i Agnieszka Madej. Nad przygotowaniami i przebiegiem czuwała pani profesor Krystyna Serafin. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowania.