Turniej piłki nożnej

3 Wrzesień 2013 at 20:42

 

Dnia 29 maja w III LO odbył się międzyklasowy turniej piłki nożnej.

Każda klasa przed turniejem wybierała sobie nazwę jednej reprezentacji, której barwy chciała reprezentować. Do turnieju zgłosiło się 9 ekip. Zostały one podzielone na 3 grupy. Z grupy A do półfinałów wyszły drużyny Anglii (Ie) i Hiszpanii (Ia). W grupie A rywalizację zdominowali Niemcy (IId) i Polska (Ib), natomiast z grupy C do półfinałów awansowały drużyny Holandii (IIe) i Czech (IIf). Do ścisłych finałów doszli „Anglicy”, „Niemcy” i „Hiszpanie”. Tam drużyny miały grać systemem „każdy z każdym”. W pierwszy meczu, po bardzo wyrównanym pojedynku, Niemcy zremisowali 1:1 z Anglią, w kolejnym spotkaniu Anglicy ograli Hiszpanów (4:0) i stało się jasne, że aby ekipa Niemiec zdobyła tytuł, musi pokonać Hiszpanię przynajmniej 5:0. Cel został zrealizowany w połowie, ponieważ IId udało się strzelić 5 bramek, jednak jedną stracili. W tym momencie czekała nas dogrywka pomiędzy „Anglikami”, a „Niemcami”. Po 5 minutach rezultat się nie zmienił, więc czekały nas rzuty karne. Po tej niesamowicie emocjonującej „loterii” lepsi okazali się zawodnicy Ie, wygrywając 2:1

1.Anglia
2.Niemcy
3.Hiszpania