Europejski Dzień Języków

3 Wrzesień 2013 at 20:43

 

Jak co roku w naszej szkole, 26 września obchodzono Europejski Dzień Języków. Z tej okazji odbył się coroczny konkurs tłumaczeniowy pod nazwą „Limeryki i inne wierszyki”. Trzeba było popisać się wszechstronnymi zdolnościami gdyż w tym roku uczestnicy zmagali się z tłumaczeniami takimi jak poezja zespołu Feel, ulotka informacyjna dotycząca Placu Wolności, jak również wycinek z Małego Księcia.

Nauczyciele języków obcych dziękują również wydawnictwom PEARSON oraz MACMILLAN za sponsorowanie nagród (słowniki, notesy, smycze do kluczy, długopisy i zakładki do książek) oraz English Language Centre, które ufundowało godzinne konwersacje z native speaker’em dla pięciu wyróżnionych uczniów.

Dodatkowo w środę 26. września podczas długiej przerwy o godzinie 10.50 można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat przeróżnych języków oraz spróbować kulinarne specjały danego kraju na stoiskach językowych – wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowania. To była super zabawa!