Dzień Nauczyciela i Chrzest Kotów

23 Październik 2013 at 17:52

Jak co roku, 14 października III Liceum świętowało Dzień Nauczyciela.

DSC_0332

Uczniowie klasy 3d przygotowali pełną humoru ceremonię wręczenia nagród wybranym pedagogom. Nauczyciele byli nominowani w kategoriach m.in. Dygresja roku, Oaza spokoju, Siła i męskość, czy Mistrzowie poprawek. Zaszczytny tytuł Belfra roku 2013 przypadł prof. Adamowi Krzyżańskiemu.

DSC_0008

Pedagogom złożono serdeczne życzenia oraz przyznane zostały nagrody dyrektora. Nie zapomniano też o docenieniu niezastąpionych pracowników administracji szkoły.

Na koniec każdy nauczyciel został obdarowany kwiatkiem, symbolizującym wdzięczność za profesjonalne i pełne oddania nauczanie.

Kolejnym wydarzeniem tego dnia była tradycyjna impreza szkolna „Koty”. Uczniowie klas pierwszych musieli stawić czoła różnorakim zadaniom. Pierwszaki konkurowały między sobą zdobywając punkty dla klasy w  ciekawych konkurencjach, m.in. prezentacja klasy, quiz sprawdzający wiedzę dotyczącą szkoły, konkurs na najlepszą karykaturę wychowawcy oraz kocia moda, czyli symboliczne przedstawienie klas za pomocą rekwizytów i przebrań zgodnie z ich profilami. Po zaciętej walce, jury podsumowało punkty i zwycięzcą okazała się klasa 1e. Za rok to oni będą organizatorami „Kotów”. Gratulacje!

DSC_0202 DSC_0186 DSC_0140 DSC_0131 DSC_0100 DSC_0094