Gra miejska: „ŚLADAMI ŚW. FAUSTYNY W ŁODZI”

13 Październik 2021 at 08:26

W dniu 6 października 2021 wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły z klas II a, b i c wzięli udział w grze miejskiej: „Śladami św. Faustyny w Łodzi”. Jej celem było zwrócenie uwagi na postać św. Faustyny jako osoby realnej, związanej z Łodzią, bliższe poznanie jej postaci i miejsc związanych z działalnością świętej.

Start gry miał miejsce przy par. Św. Faustyny Kowalskiej, Plac Niepodległości 1, a następnie przeszliśmy ulicami: Piotrkowską, Skorupki, Wólczańską, Pabianicką wykonując określone zadania. Potem uczestniczyliśmy we Mszy św. na której otrzymaliśmy nagrody za zajęcie II miejsca. Były to: dyplom dla szkoły, słuchawki i słodycze. Zestawy do gry w badmintona zdecydowaliśmy się przekazać dzieciom ze Świetlicy Środowiskowej „Anielisko”, z ul. Sienkiewicza 60, którym pomagamy w różnych akcjach charytatywnych.

Opiekun SKC

Paweł Pietrala