Nagroda Papieża Franciszka

27 Październik 2021 at 10:27

W dniu 12 października trzynastu uczniom i trzem absolwentkom naszej szkoły metropolita łódzki – arcybiskup Grzegorz Ryś przyznał Nagrodę Papieża Franciszka. Jest ona wręczana młodym ludziom podejmującym działania w obszarze charytatywnym, ekumenicznym i ewangelizacyjnym, które są szczególnie ważne dla Ojca Świętego. Pierwsza gala rozdania Nagród miała miejsce w dawnym łódzkim kompleksie pofabrycznym MONOPOLIS.

Każdy młody człowiek, który ubiega się o tę Nagrodę podejmuje nie jednorazowe działania, ale takie, które trwają kilka miesięcy. Po zakończeniu projektów pretendujący do Nagrody zaprezentowali efekty swojej działalności w postaci prezentacji. Medal, który otrzymali laureaci Nagrody na awersie przedstawia krzyż wpisany w serce z napisem ”SPOJRZAŁ Z MIŁOSIERDZIEM I WYBRAŁ”, a na rewersie dłoń Papieża Franciszka z jezuickim herbem oraz napisem „PAPIEŻ FRANCISZEK”

Arcybiskup Grzegorz Ryś pogratulował laureatom i zaprosił wszystkich do kontynuacji działań. „To, co zrobiliście od tej pory jest ważne, ale ta nagroda jest tak pomyślana, by po tej nagrodzie brązowej zdobywać jeszcze srebrną i złotą, a na końcu szkoły średniej zdobyć najważniejszą nagrodę – pierścień rybaka! Tu chodzi, by wypracować w sobie taki nawyk ku dobru, by zerwanie się z kanapy nie było chwilowe, tylko by stało się pewnym stylem życia. Każdy może ubiegać się o papieską Nagrodę, gdyż wartości, które reprezentuje Ojciec Święty są wartościami uniwersalnymi, dlatego też każdy, zarówno wierzący jak i niewierzący, chodzący oraz nie chodzący na religię, będzie mógł przedstawić swój projekt do Nagrody Papieża Franciszka w kolejnych latach” – powiedział arcybiskup Grzegorz Ryś.

Wszyscy nagrodzeni uczniowie naszej szkoły to wolontariusze Szkolnego Koła Caritas:

1. Maria Rosiak III a(p)

2. Maria Staroń III a(p)

3. Maja Suwała III a(p)

4. Zuzanna Więcław III a(p)

5. Piotr Bieńkowski III b(p)

6. Jakub Melka III b(p)

7. Natalia Matysiak III b(p)

8. Kacper Frankowski III d(p)

9. Weronika Andrejkow III a(g)

10. Julia Kowalska III a(g)

11. Sylwia Bartczak III b(g)

12. Zofia Twerdyk III b(g)

13. Aleksandra Wysiadecka III b(g)

oraz absolwentki: Maja Kałczak, Cecylia Szczepaniak i Marcelina Światła.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Opiekun SKC w III LO

Paweł Pietrala

Na zdjęciach wolontariusze SKC z III LO w Łodzi.