Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

8 Marzec 2022 at 14:07

Dnia 2 marca br. odbył się on-line etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Rodzinie pod hasłem „Rodzina – wsparcie i tradycja”. Rodzina jako podstawowa jednostka społeczna wymaga specjalnej uwagi. Zewnętrzna rzeczywistość stawia dziś rodzinę przed wieloma wyzwaniami, zmuszając do poszukiwania nowych lub odświeżania „starych” i sprawdzonych sposobów radzenia sobie z nimi. Rodzina pozostaje niezastąpiona w rozwiązywaniu wielu codziennych problemów. Zajmuje czołowe miejsce wśród najważniejszych wartości młodzieży. Udział w Olimpiadzie stanowi okazję do namysłu i refleksji na temat wyborów życiowych w aspekcie życia osobistego, zawodowego i społecznego oraz pogłębiania wiedzy związanej z funkcjonowaniem rodziny. Główne wątki tematyczne Olimpiady nakierowane są na rozwój kompetencji komunikacyjnych, społecznych i budowanie satysfakcjonujących relacji koleżeńskich, przyjacielskich i partnerskich związanych z założeniem rodziny. Realizacja koncepcji Olimpiady pozwala na rozwijanie umiejętności, m.in. rozwiązywania problemów związanych z okresem dorastania i wyborem drogi życiowej.

W tym roku do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się dziesięć par z największą ilością punktów w etapie szkolnym. Uczestnicy mieli przygotować prezentację na jeden z piętnastu zadanych tematów i odpowiedzieć na trzy pytania. Zwycięzcami okazała się para reprezentująca LO im. Prusa ze Skierniewic.

.

Nasza szkoła reprezentowana była przez trzy pary:

II miejsce zajęli: Aleksandra Kaźmierczak i Maciej Kubiak z kl. III b(p), którzy przygotowali prezentację na temat: „Mój autorytet – kto i dlaczego?”

III miejsce zajęli: Kamil Ciołkowski i Wiktor Sękalski z kl. I b, którzy przygotowali prezentację na temat: „Języki miłości w małżeństwie i rodzinie”.

V miejsce zajęli Weronika Klimczyk i Stanisław Waszczykowski z kl. III b(p), którzy przygotowali prezentację na temat: „Niepełnosprawność w rodzinie – trud i …?”

Naszym uczniom gratulujemy sukcesu i wykazania się obszerną wiedzą dotyczącą rodziny.

Przewodniczący Komitetu Wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Paweł Pietrala