Sukces na bank

21 Czerwiec 2022 at 09:53

Młodzież naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskim teleturnieju wiedzy o finansach i ekonomii.

W turnieju biorą udział szkoły ze wszystkich województw w Polsce, około 300. Każda zgłoszona szkoła wystawia pięcioosobową reprezentację, która uczestniczy w rozgrywkach. Nas reprezentują: Kalina Kaczorowska kl.2d, Róża Miller kl.2a, Grzegorz Warczak kl.2d, Michał Bąkała kl.3cp, Piotr Wira kl.3dg. Kapitanem drużyny jest Michał Bąkała kl.3cp. Opiekunem grupy jest pani Joanna Strzelczak.

Nasz zespół przeszedł już etap eliminacyjny, który odbył się 23 marca 2022r. Do następnego etapu przeszły 32 szkoły. W etapie międzyszkolnym w dniu 20 kwietna zajęliśmy 6 miejsce, a wyłoniono 16 drużyn, które zakwalifikowały się do ćwierćfinału, który jest jednocześnie etapem telewizyjnym.

W Telewizji Polskiej w Bydgoszczy w dniach 11 i 12 czerwca 2022 nagrywany był ćwierćfinał. Rywalizowaliśmy z drużynami z Gdyni, Bydgoszczy i Warszawy.

Jak nam poszło? Dowiecie się w krótce. Emisja odbędzie się prawdopodobnie w sierpniu/wrześniu na kanale TVP3 oraz YouTube.