TRÓJKA W SEJMIE

6 Październik 2022 at 14:13

W czwartek 29 września 2022r. uczniowie klas 2a, 2c, 2d wraz z opiekunami Joanną Strzelczak, Wojciechem Kaczmarskim, Wiktorem Miodownikiem odwiedzili, na zaproszenie Pani Poseł Iwony Śledzińskiej – Katarasińskiej, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem wyjazdu było poznanie na żywo funkcjonowania jednej z ważniejszych instytucji demokratycznego państwa prawa oraz spotkania z parlamentarzystami.

Wizytę w Warszawie rozpoczęliśmy w Łazienkach Królewskich, po czym udaliśmy się na ulicę Wiejską. Trasę zwiedzania Sejmu rozpoczęliśmy w Centrum dla Zwiedzających (budynek S), następnie przeszliśmy podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Byliśmy na galerii Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie mieliśmy okazję obserwować i wysłuchać wystąpień Posłów, prowadzoną przez Pana Marszałka Włodzimierza Czarzastego. Wysłuchaliśmy prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Na zakończenie zjedliśmy obiad w Restauracji Sejmowej.

Była to doskonała i niepowtarzalna lekcja historii, patriotyzmu i demokracji. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę i wiadomości, a swoimi przeżyciami będziemy mogli dzielić się z innymi.