Światowy Dzień Ubogich

16 Listopad 2022 at 13:32

VI Światowego Dnia Ubogich

    Już po raz szósty archidiecezja łódzka włączyła się w obchody Światowego Dnia Ubogich, który został zainaugurowany z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka w 2017 roku. Centralne obchody odbyły się w niedzielę 13 listopada, przy łódzkiej Katedrze a poprzedzone zostały wieloma inicjatywami towarzyszącymi, które skierowane były do wszystkich najbardziej potrzebujących mieszkańców Łodzi.

Uczniowie naszej szkoły wcześniej zbierali czapki, szaliki, rękawiczki, swetry, bluzy oraz robili różańce dla ubogich. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas z klasy II c: Weronika Adamus i Apolonia Chętko włączyły się w rozdawanie różańców i zebranej odzieży osobom bezdomnym i ubogim. Każdy mógł też otrzymać zupę, gorąca herbatę i ciasto.

Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli do szkoły czapki, szaliki, rękawiczki, bluzy, oraz robili różańce, wy wspomóc potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Opiekun SKC w III LO

Paweł Pietrala