11 Listopada

19 Listopad 2013 at 17:41

12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji corocznych obchodów Święta Niepodległości. Bardzo ważnego dla Polaków dnia związanego z odzyskaniem niepodległości po 123 latach niewoli.
O godzinie 12 w auli naszej szkoły zebrały się wszystkie klasy wraz  z nauczycielami. To wyjątkowe spotkanie poprowadził uczeń klasy 2a Arkadiusz Domasat. W ramach uroczystości wszystkie klasy pierwsze i drugie wykonały patriotyczne pieśni, m.in.: „Żeby Polska”, „Janek Wiśniewski padł”, „ Czerwone maki na Monte Casino” czy „Mazurek Dąbrowskiego”, który w 1927 roku stał się hymnem Polski. Mieliśmy zatem okazję posłuchać dawnych i współczesnych pieśni patriotycznych i powtórzyć w ten sposób historię Polski od 1797r.

Z dużym aplauzem spotkały się występy, w których uczniowie klas oprócz tradycjonalnego podkładu wykorzystali własne umiejętności, grając na różnych instrumentach lub śpiewając solo. Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor Maria Włodarczyk, dziękując wszystkim za przygotowanie występów.