Być elitą

8 Czerwiec 2014 at 22:44

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi 28 maja 2014 r. odbyło się spotkanie wspomnieniowe Być elitą z „Trójki”, które prowadził Jacek Amanowicz, prezes Stowarzyszenia Wychowanków III Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łodzi.
W spotkaniu wzięli udział maturzyści z 1952 roku oraz z młodszych roczników. Obecnych uczniów szkoły reprezentowali uczniowie klasy IIa. Pani dyrektor Maria Włodarczyk przedstawiła teraźniejszość naszego liceum. Następnie pan Marek Axentowicz, absolwent III LO, matura roku 1952, przypomniał, co oznacza słowo elita.
Spotkanie było niezwykle przyjemne. Zaskoczeni patrzyliśmy na osiemdziesięcioletnich mężczyzn, którzy tryskali radością i pogodą ducha. Poruszył nas szacunek, jakim darzą szkołę. Świadczyły o tym wspomnienia, w których, obok naukowych sukcesów i porażek, znalazły się osiągnięcia sportowe, a także próby literackie i opisy młodzieńczych wybryków. Okazją do wspomnień była promocja książka „Kronika lat szkolnych. Matura 1952” wydana przez Maturzystów 1952 roku. Fragmenty książki zaprezentowali uczniowie klasy IIa.