Spotkania z obcokrajowcami

18 Czerwiec 2014 at 23:53

Uczniowie grup P6, W1 i A9 wzięli udział w czerwcowych spotkaniach z obcokrajowcami. Odwiedzili nas: Kinga, która od siedmiu lat mieszka w Nowej Zelandii, Gaston z Argentyny oraz Steve z Anglii. Spotkania miały formę pikniku w parku, a ich celem było poszerzanie horyzontów młodzieży oraz motywowanie uczniów do dyskusji w języku angielskim. Pytaniom do naszych gości nie było końca. Rozmawialiśmy m.in. o kulturze, sporcie, muzyce, społeczeństwie, podróżowaniu, gotowaniu i wielu innych aspektach życia codziennego. Goście podzielili się też z nami swoimi spostrzeżeniami na temat naszego kraju i miasta. Forma zajęć bardzo przypadła do gustu zarówno młodzieży jak i prowadzącym. W przyszłości planujemy więcej takich lekcji.
Dziękuję wszystkim za udział w spotkaniach.
Joanna Witkowska