Dni Austrii

27 Październik 2014 at 07:37

Od 13 do 17 października 2014r. obchodzone były w Polsce dni Austrii.

Z tej okazji w wielu szkołach odbyły się uroczystości, imprezy związane z kulturą i geografią tego kraju. W tym roku również nasza szkoła została uwzględniona w programie obchodów dni Austrii. Motyw przewodni prezentacji przygotowanych w języku niemieckim przez uczniów III LO brzmiał: „Różne oblicza Austrii” (Veschiedene Geschister von Osterreich). Uczniowie różnych klas przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące każdego z 9 landów. Prezentacje te zawierały informacje odnośnie powierzchni, liczby ludności, stolicy, zabytków, tradycji i specyfiki każdego z landów. Dnia 17.10.2014. do III LO przybyła delegacja w składzie: dr Szczepan Miłosz, dr Piotr Mikosik oraz Gregor Kacprzak. Goście byli bardzo zainteresowani prezentacjami przygotowanymi prez uczniów naszej szkoły. Obejrzeli wszystkie, rozmawiali z uczniami i zadawali mnóstwo pytań. Uczniowie pomimo stresu stanęli na wysokości zadania.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie tego programu.

Uczniowie, którzy wzięli udział w uroczystości: Paulina Bończak (2B), Zuzanna Cieplucha (3C), Magdalena Górniak (2C), Bartosz Malec (2E), Aleksandra Moreń (2C), Magdalena Piekarska (1C), Anna Pietrzak 1D, Zuzanna Popińska (2C) oraz Wiktoria Turczynowska (3C).

Hanna Stasiak

DSC00370 DSC00376 DSC00378