Odwiedziny uczniów ze szkoły partnerskiej w Barsinghausen

4 Październik 2017 at 19:59

W dniach 11.09.-17.09.2017 r. naszą szkołę odwiedziła sześcioosobowa grupa młodzieży ze szkoły partnerskiej Hannah – Arendt –Gymnasium w Barsinghausen.

Program tegorocznej wymiany był bardzo bogaty. Nasi goście zwiedzili budynek szkoły, wzięli udział w lekcjach. Następnego dnia wyruszyliśmy na spacer połączony z poznawaniem historii naszego miasta, m.in. zwiedziliśmy Cmentarz Żydowski, stację Radegast oraz Pałac Poznańskiego. Kolejny dzień upłynął nam na pobycie w Warszawie, tam oprócz spaceru po warszawskiej starówce, byliśmy także w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Podsumowaniem pobytu naszych niemieckich kolegów było spotkanie w kręgielni, gdzie świetnie się bawiliśmy. Życzliwa atmosfera, dobra zabawa i humor nie opuszczały wszystkich uczestników wymiany. Z niecierpliwością oczekujemy następnego spotkania, które odbędzie się w czerwcu 2018 roku w Barsinghausen.

Opiekunem wymiany była p. prof. Iwona Banaszczyk.