Odwiedziny uczniów ze szkoły partnerskiej z Barsinghausen.

4 października 2017 at 19:59

W dniach 11.09.-17.09.2017 r. naszą szkołę odwiedziła 6-cio osobowa grupa młodzieży ze szkoły partnerskiej Hannah – Arendt –Gymnasium w Barsinghausen.
Program tegorocznej wymiany był bardzo bogaty. Nasi goście zwiedzili budynek szkoły, wzięli udział w lekcjach. Następnego dnia wyruszyliśmy na spacer połączony z poznawaniem historii naszego miasta m.in. zwiedziliśmy Cmentarz Żydowski, stację Radegast oraz Pałac Poznańskiego. Kolejny dzień upłynął nam na pobycie w Warszawie, tam oprócz spaceru po warszawskiej starówce, byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Podsumowaniem pobytu naszych niemieckich kolegów było spotkanie w kręgielni, gdzie świetnie się bawiliśmy.
Życzliwa atmosfera, dobra zabawa i humor nie opuszczały wszystkich uczestników wymiany. Z niecierpliwością oczekujemy następnego spotkania, które odbędzie się w czerwcu 2018 roku w Barsinghausen.
Opiekunem wymiany była p. Iwona Banaszczyk