III LO – dobrzy sportowcy, świetni uczniowie!

22 Październik 2017 at 17:01

W dniu 27 września, w auli Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi odbyła się gala podsumowująca sportową rywalizację w roku szkolnyn 2016/2017 MSZS. Na uroczystości nie zabrakło przedstawiczieli władz miejskich, dyrektorów, nauczycieli oraz uczniów. Kolejny raz wśród wyróżnionych szkół ponadgimnazjalnych znalazło się nasze kochane III LO, plasując się na 3 miejscu, tuż za takimi „gigantami” sportu szkolnego w naszym mieście jak LO Gortata i XXXII LO.

W tym miejscu warto przypomnieć nasze najlepsze wyniki z poprzedniego roku szkolnego: Mistrzostwo Województwa w piłce siatkowej dziewcząt i pływaniu chłopców, Mistrzostwo Łodzi w Tenisie Stołowym i biegach przełajowych chłopców, medale MŁ pływaczek i biegaczek przełajowych oraz półfinał piłkarzy.

Nagrodę w imieniu całej społeczności szkolnej odbierał p. prof. Melka.

Były też wyróżnienia indywidualne. Już trzeci raz z rzędu kapituła konkursu na „Najlepszego Ucznia-Sportowca” zdecydowała, że jest to NASZ uczeń – podobnie jak rok wcześniej (przed nią był to Janek Kałusowski) została nim uznana nasza Mistrzyni w Biegach Górskich – Magda Pierzchała.

Trzymamy kciuki za podtrzymanie passy także w przyszłym roku – Sportowcy! Do nauki!!! 🙂