Kolejny rejs Pogorią za nami!

28 Luty 2018 at 21:35

„Słońce już wstało; mam nadzieję, że wy również.”

Zgodnie ze szkolną tradycją, również w tym roku odbył się rejs żaglowcem Pogoria z załogą złożoną z uczniów naszego liceum.

17 lutego przyjechaliśmy do Sanremo. Po rozlokowaniu w kajutach i śniadaniu przygotowanym przez poprzednią załogę, poszliśmy zwiedzać przepiękne miasteczka.

Następnego dnia odbyło się szkolenie portowe i po południu, gotowi na przygodę, wypłynęliśmy w morze.

Pierwszej nocy przeżyliśmy prawdziwy chrzest morski, ponieważ zaskoczył nas sztorm o sile około 9 w skali Beauforta. Na szczęście choroba morska szybko minęła i później wszyscy mogli cieszyć się urokami morskiej żeglugi.

Po prawie dwóch dniach na morzu dobiliśmy do pierwszego portu – Porto Ercole.

Następnie odwiedziliśmy miasteczka takie jak: Porto Azzurro na wyspie Elbie, Santa Margherita Ligure i Portofino.

Wchodziliśmy na reje, stawialiśmy i zrzucaliśmy żagle, sprzątaliśmy statek, gotowaliśmy i sterowaliśmy. Byliśmy zmęczeni, mało spaliśmy z powodu nocnych wacht, ale zdecydowanej większości z nas spodobała się ta przygoda, a także lekcja współpracy i odpowiedzialności.

Rejs zakończył się 24 lutego w porcie w Genui, gdzie przekazaliśmy statek kolejnej załodze.

Teraz zahartowane wilki morskie wróciły do szkolnej rzeczywistości a lokalna zima wcale im nie straszna.

Ahoj!

Sonia Pyziak Ic

Zdjęcia autorstwa Adama Makatuna z IIb:

[wzslider autoplay=”true” transition=”‚slide'”]