Mamy laureata Okręgowej Olimpiady Geograficznej!

13 Luty 2018 at 22:27

Nasza szkoła może poszczycić się kolejnym sukcesem – tym razem z dziedziny geografii.

Organizatorem Olimpiady Geograficznej jest Polskie Towarzystwo Geograficzne. Części pisemne zawodów okręgowych składają się z trzech podejść, w trakcie których uczestnicy zmagają się z zadaniami zróżnicowanymi pod względem formy i poziomu trudności. Wymagany jest wysoki poziom wiedzy gwarantujący ocenę celującą z geografii oraz rozeznanie w aktualnych ważnych wydarzeniach politycznych i gospodarczych w Polsce i na świecie.

III Liceum reprezentowali: Wojciech Szczesio z IIa oraz Michał Kwaśniewski, Aleksandra Miodownik i Anna Maciejewska z IId, opiekował się nimi p. prof. Miodownik. To właśnie Michał zajął pierwsze miejsce, a tuż za nim uplasowała się Anna. Gratulacje dla zwycięzców i dalszych sukcesów w nauce!