Dzień Ziemi już za nami!

24 Marzec 2018 at 23:05

Dzień Ziemi lub też Międzynarodowy Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. W tym roku, ze względu na rekolekcje, nasze liceum obchodziło go 23 marca.

Stoiska przygotowane przez klasę Ic oraz p. prof. Serafin prezentowały się świetnie. Wszyscy byli żywo zainteresowani tym, co znajduje się na poszczególnych stolikach, a sądząc po uśmiechniętych twarzach uczniów Trójki, dzień ten można jak najbardziej zaliczyć do udanych! 😀

Trójkowicze mogli się dowiedzieć m.in. tego, za co odpowiadają konkretne mikroelementy (jak chociażby selen), czym jest gluten i czy rzeczywiście nie powinno się go spożywać, jak zrobić własny filtr do wody z przedmiotów dostępnych w naturze czy chociażby ile cukru znajduje się w tym, co jemy, w porównaniu do dziennej dawki. W auli były również stoiska z rozmaitymi przepisami do wzięcia oraz z próbkami różnych potraw bądź przekąsek, często ze składników rzadziej występujących w naszej diecie, a sprzyjających środowisku i naszemu zdrowiu, np.  z nasion chia czy ciecierzycy.

Można było się również dowiedzieć co nieco o zanieczyszczeniach środowiska, o kaloriach i żywności w ogólnym ujęciu (czy wiedzieliście, że banan kiedyś wyglądał zupełnie inaczej i miał pestki?) oraz o tym, jak stworzyć własny, naturalny peeling czy balsam. Na chętnych czekały także quizy z nagrodami.

Zdjęcia autorstwa Adama Makatuna z IIb:

[wzslider autoplay=”true” transition=”‚slide'”]

Dzień Ziemi, zgodnie z tradycją naszego liceum, uwieńczony został wspólnym zdjęciem na dziedzińcu szkoły. 🙂