Chrzest Kotów

13 Październik 2016 at 17:24

W dniu 29 września odbył się, już tradycyjny w naszej szkole, „Chrzest Kotów”. W 2016 roku organizatorami była klasa IIc, która zwyciężyła niemalże dwanaście miesięcy temu.

Wszystkie klasy pierwsze zostały poproszone o przygotowanie scenki nawiązujące do profilu klasy. W taki sposób oglądaliśmy luźną interpretację trudnych przypadków medycznych wprost z „Dr. Housea”, procesu sądowego, początku miłości pomiędzy dwójką  młodych fizyków, lekcji biologii w bogatej oprawie muzycznej, czy też wysłuchać piosenki przygotowanej przez uczniów profilu mat-geo-ang.

Największe emocje przyniosły jednak, nie krótkie występy, a konkurencja, w której uczeń tańczył ze swoim wychowawcą do wcześniej wylosowanej muzyki. W taki sposób rozbrzmiały rytmy tanga, kubańskiej cha-chy i disco z lat 70. Cała społeczność szkolna była pod ogromnych wrażeniem skrywanych umiejętności tanecznych swoich nauczycieli – każdy z pokazów nagrodzono gromkimi brawami. Niezmiernie dziękujemy oraz gratulujemy wychowawcom wraz z ich uczniom za taneczne zacięcie oraz poczucie rytmu!

Nie obyło się bez skontrolowania wiedzy na temat swojego wychowawcy poprzez wyświetlenia zdjęć z dzieciństwa kilkunastu pedagogów z naszej szkoły. Nie wszystkim udało się rozpoznać swojego nauczyciela, ale najsłabiej wypadł test dotyczący wiadomości z zakresu ogólnej wiedzy o szkole, jej historii i nauczycielach. To tutaj najświeżsi Trójkowicze mieli najwięcej braków, które, mamy nadzieję, zostaną uzupełnione przez trzyletni okres edukacji.

Na koniec całej uroczystości zawiązano oczy pięciu parom, by mogły  nakarmić się wzajemnie jogurtem, tym samym sprawdzając ich „koci” apetyt. Ta konkurencja przyniosła widzom oraz uczestnikom wiele radości, bowiem – kto powiedział, że każdy wyrób mleczy należało zjeść?

dsc_1321

dsc_1662

dsc_1439

Jury: p. prof. Hanna Stasiak, p. prof. Michał Lesiak, p. prof. Agnieszka Oganiaczyk,
p. pedagog Małgorzata Trojak, ucz. kl. II c Aleksandra Dąbrowska

dsc_1492

dsc_1629

dsc_1698

Kto powiedział,  że nie można wetrzeć go w czoło lub koszulkę? Absolutnie nikt!

Wszystkie pierwszaki zostały oficjalnie „ochrzczone” oraz przywitane w gronie prawdziwych licealistów, jednak to klasa Ic z wychowawcą – panią profesor Mariolą Michalak – wywalczyła we wszystkich pięciu konkurencjach najwięcej punktów, co oznaczało zwycięstwo. Otrzymali oni dodatkowy dzień wolny do wykorzystania na wycieczkę, zaszczyt organizacji „Kotów” w przyszłym roku szkolnym oraz wybuchową przesyłkę, która okazała się być piniatą w kształcie głowy kota, wypełnioną cukierkami.

W imieniu klasy IIc chcę podziękować wszystkim wychowawcom za dostarczenie nam miłych przeżyć, uczniom za energię  włożoną w przygotowania i pogratulować wszystkim, a najmocniej Ic, przejścia mistycznego „Chrztu Kotów” i wyjścia z auli jako dorosłe kocury.

Do zobaczenia za rok!