Październikowo-sportowa nuda

16 Październik 2016 at 14:48

Można uznać, że to już naprawdę robi się nudne… Przychodzi październik a my co roku o tej porze piszemy o sukcesach naszych biegaczy przełajowych. Ale możecie nam ufać, w tym roku to nie były nudne zawody.
Nasze dziewczęta i chłopcy bronili zeszłorocznych złotych medali w Mistrzostwach Łodzi, ale w tym roku o sukcesy było znacznie trudniej.

Pierwsze do boju ruszyły dziewczęta w składzie będącym mieszaniną rutyny i młodości – Magda Pierzchała, Weronika Góra, Oliwia Wasiak, Basia Lewandowska, Ola Durma, Ania Zaczkiewicz, Olga Kowalczyk, Julia Dzierżanowska, Justyna Śliz, Antosia Szymczak; rez Martyna Wardzińska, przez większą część dystansu nic nie zapowiadało końcowych emocji bo dziewczyny były cały czas w pierwszej „2-ce”. Niestety po jednej ze zmian spadliśmy na 4 miejsce i zrobiło się nerwowo aż do samego końca. Na szczęście na dwóch ostatnich zmianach nie zawiodły „weteranki” Justyna Śliz i Antosia Szymczak odrabiając 50 metrową stratę do strefy medalowej!!! Ostatecznie Antosia przy fantastycznym dopingu wyprzedziła jedną z rywalek na 10 m przed metą zapewniając nam brązowy medal!!!

Niemniej interesujący przebieg miał wyścig chłopców. Trzeba nadmienić, że wystartowaliśmy w innym niż planowany wcześniej skład (ach ta feralna piłka ręczna – 3 kontuzje:( )  – Hubert Woźniak, Jacek Solecki, Janek Wojdal, Mateusz Walczak, Jędrek Piotrowski, Kuba Sówka, Dawid Topolski, Kuba Filipkowski, Mateusz Łabuziński, Janek Kałusowski; rezerwowi – Antek Salski, Michał Adamiak. Ale od czego są dobrze przygotowane rezerwy 🙂 Chłopcy wystartowali zgodnie z planem od początku plasując się w czołówce, chociaż prowadzenie zmieniało się często. Dopiero po świetnej piątej zmianie Jędrka Piotrowskiego wyszliśmy na zdecydowane prowadzenie. Okazało się jednak, że ekipa XLIII LO także miała ochotę na zwycięstwo. Przez kolejne zmiany trwała zacięta walka niemal bark w bark, a na 10-tej Janek Kałusowski miał ruszając ok 20 m przewagi i chociaż w połowie dystansu tracił ją wyraźnie to jednak końcówka należała już do niego i znów (trzeci raz z rzędu!!!) mamy ZŁOTO!

Gratulacje!!! W tym roku znowu chcemy powalczyć w Mistrzostwach Województwa 🙂

20161013_110745 20161013_111320