100 lecie III LO

17 Październik 2016 at 20:01

14 i 15 października 2016 roku III LO obchodziło 100 lecie istnienia. W 1916 roku, w budynku przy obecnej ul. Sienkiewicza powstało 4 klasowe gimnazjum męskie, które 3 lata później zamieniono w 8 klasowe Męskie Gimnazjum typu przyrodniczo-matematycznego.

Pierwsza część Jubileuszu miała miejsce 14.10.2016 r. w budynku szkoły. Podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, zebrani uczniowie i nauczyciele „Trójki”, w towarzystwie m.in. Prezydent Hanny Zdanowskiej, przedstawicieli władz samorządowych oraz oświatowych, a także władz Stowarzyszenia Byłych Wychowanków, poznali historię szkoły, mogli także obejrzeć film dokumentalny o wybudowanym w 1891 roku gmachu szkoły.

Druga część jubileuszowej uroczystości miała miejsce 15.10.2016 roku w siedzibie Filharmonii Łódzkiej. Zgromadzili się tam absolwenci „Trójki”, którzy świętowali 100 lecie szkoły oraz 90 lat istnienia Stowarzyszenia Wychowanków Męskiego Gimnazjum Męskiego oraz III LO w Łodzi. Gośćmi Uroczystości byli m.in. Tomasz Trela – pierwszy Wiceprezydent Łodzi, Janusz Moss – Dyrektor ŁCDNiKP, przedstawiciele Kuratorium, Wojewody Łódzkiego, IPN oraz władz samorządowych i parlamentarnych. Wspominano dyrektorów oraz nauczycieli i dzielono się uczniowskimi doświadczeniami. Po Uroczystości, byli uczniowie przeszli do szkoły, w której mogli powspominać wspólne uczniowskie lata.

Dziękując wszystkim za udział w obu dniach Uroczystości, zapraszamy do obejrzenia wszystkich zdjęć: http://trzecieliceum.pl/?page_id=84

Previous Image
Next Image