Szkolne spotkania ze sztuką

9 Styczeń 2017 at 17:58

W czwartki na długiej przerwie spotykamy się w auli, by  chwil kilka poświęcić sztuce. Co ciekawego obejrzeliśmy w I semestrze roku szkolnego 2016/2017?

W listopadzie zorganizowano cykl spotkań poetyckich pod wspólnym tytułem „Jesień w poezji”.  Prezentacje wierszy polskich i angielskich rozpoczęli nauczyciele: p. dyr. Agata Bartoszewska, p. prof. Ewa Twardowska, p. prof. Joanna Bąk-Piotrowska, p. prof. Maciej Wawrzonek, p. prof. Jolanta Kupis. Następnie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Jesień”. Swoje umiejętności recytatorskie prezentowali następujący uczniowie: Wiktoria Hładko (kl. IIIa), Julia Szmidt (kl. Ia), Zuzanna Majda  (kl. Ia), Natalia Kalinowska (kl. IIIa), Jan Sajdak (kl. Ic), Klaudia Zargaryan  (kl. IIIb), Olga Kowalczyk (kl. Ic), Dominika Kałużna  (kl. IIa), Juliusz Żak  (kl. Ic), Aleksandra Stangreciak (kl. Ic), Wojciech Wach (kl. IIa).

Jury w składzie: p. prof. Ewa Herian, p. prof. Ewa Twardowska i uczennica klasy IIIa Aleksandra Szczepanik przyznało pierwsze miejsce Wojciechowi Wachowi, który otrzymał również nagrodę publiczności. Gratulujemy Wojtkowi, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, bowiem najważniejsza jest poezja. Cykl zakończyły wiersze recytowane w języku rosyjskim – zaprezentowały je Aleksandra Strzelecka (kl. IIIa) i Monika Kałuża  (kl. IIIc).

obraz1

Zwycięzca konkursu Wojciech Wach

W grudniu mogliśmy podziwiać plakaty uczniów klas pierwszych „Kierunki w malarstwie współczesnym”. Prace wykonane zostały na lekcji  wiedzy o kulturze i były bardzo interesujące.  Oglądający wybrali najlepszą – jej autorkami są uczennice klasy Id:  Julia Cichowska, Julia Turek i Karnelia Sakosik. Gratulujemy! Poniżej prezentujemy plakat.

obraz2
Warto też odnotować wyróżnienie dla Zuzanny Majdy (kl. Ia)w Turnieju Recytatorskim Poświęconym Twórczości Henryka Sienkiewicza zorganizowanym przez Dom Literatury w Łodzi w ramach X Festiwalu Puls Literatury.