Rusza II edycja projektu KUMPEL!

23 marca 2018 at 09:38

Projekt mentorski KUMPEL Uniwersytetu Medycznego w Łodzi powstał z potrzeby dzielenia się z młodymi ludźmi wiedzą i doświadczeniem. W ramach projektu licealiści przez rok będą mieli okazję pracować w prawdziwych zespołach naukowych i zobaczyć z bliska, jak wygląda praca naukowca.

Kapituła Konkursu zakwalifikowała do projektu siedmioro uczniów ze szkół patronackich. Miło nam oznajmić, iż z naszego liceum udział w projekcie bierze uczeń klasy IIc – Juliusz Żak. Gratulujemy!

Utworzone zostały cztery zespoły. III LO wraz z I LO tworzą zespół zielony, który, oprócz uczniów wyżej wymienionych szkół (Juliusz Żak i Weronika Caban), składa się z mentora – prof. Ireneusza Majsterka i opiekuna – dr K. Przybyłowskiej-Sygut, a tematem jest dwojaka natura kinazy PERK. Na swojej podstronie zespół będzie regularnie zamieszczać sprawozdania z postępu pracy.

29 marca w Centrum Wiedzy i Innowacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odbędzie się uroczysta Gala rozpoczynająca drugą edycję projektu.

Więcej informacji na stronie KUMPLA.