Sukcesy naszych uczniów na FECIE!

26 kwietnia 2018 at 22:27

W tym roku uczniowie Trójki odnieśli spore sukcesy w XXII edycji Festiwalu Ekspresji Twórców Amatorów w Łodzi. 13 kwietnia Wojciech Wach zdobył I miejsce w konkursie teatralnym, prezentując przygotowany przez siebie monodram. Tym samym obronił zeszłoroczne najwyższe podium! Występ wywołał wśród publiczności niezwykły entuzjazm. Jury także nie kryło podziwu i uznania dla młodego artysty. Jeden z członków komisji konkursu, składającej się z aktorów łódzkich teatrów, powiedział cyt. „Z tym monodramem mógłbyś spokojnie występować na deskach prawdziwego teatru”. Oprócz Wojciecha, uznanie jury oraz oklaski publiczności zdobyła również Sonia Pyziak, która prezentowała swoje umiejętności aktorskie przedstawiając utwór „W sprawie monologów” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Za to w konkursie filmowym I miejsce zajął Kacper Olszewski, również uczeń naszego liceum. Jury było pod wrażeniem jego animacji, „Na ziarnku maku„, którą można zobaczyć na kanale Kacpra na YouTube.