Trójka na Politechnice

3 Wrzesień 2013 at 20:08

Dnia 27 marca bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIX Seminarium Studenckim „Problemy ochrony środowiska” organizowanym przez Wydział Inzynierii procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódżkiej. Z naszej szkoły do wzięcia udziału w seminarium zgłosiło się 17 osób. Każdy z nas zaprezentował się w wybranej dzieidzinie, biorąc udział w sesjach: plastycznej, filmowej, plakatowej i multimedialnej. Każdy z uczestników mial szansę wypowiedzieć się na temat, który podjął. Należy nieskromnie przyznać, iż wykazaliśmy się dużą wiedza w zakresie ekologii i ochrony środowiska, ale równiez nieprzeciętną pomysłowością i zdolnościami plastycznymi, co zaowocowało bardzo dobrymi pracami plastycznymi.

Zostaliśmy bardzo miło przyjęci. Zaskoczyła nas otwartość i życzliwość ze strony dziekanów, rektora, a także studentów, którzy również mieli swoje wystawy. Bardzo serdecznie  zachęcali, abyśmy po maturze wybrali studia na ich wydziale. Cała impreza przypominała nasze szkolne „Dni Ziemi”. Każdy miał swoje stanowisko, na którym znajdowały się prezentacje. Komisja składała się z wielu osób, które odwiedzały nasze stoliki pojedynczo lub w mniejszych grupach. Największą trudnością było zainteresowanie swoim tematem oglądających. Po skończeniu przedstawiania prac można było zobaczyć inne stanowiska lub posłuchać ciekawych referatów, które były prezentowane w auli Politechniki Łódzkiej. Można śmiało powiedzieć, że spisaliśmy się na medal, a dwie osoby z pośród nas zostały wyróżnione. Anna Romanowicz i Sylwia Zalicka otrzymały nagrody książkowe.

Zobacz  Galeria  uzupełniona o nowe zdjęcia!

Marta Wiśniewska