Wymiana uczniowska

5 października 2018 at 19:30

W czerwcu grupa uczniów naszej szkoły, wraz z panią dyrektor Marią Włodarczyk, wybrała się na tygodniową wycieczkę w ramach wymiany uczniowskiej ze szkołą „Hannah Arendt Gymnasium”. Placówka ta znajduje się w Niemczech, w miejscowości Barsinghausen ( leżącej w odległości ok. 30 km od Hannoveru). We wrześniu role się odwróciły i już 16 września do Łodzi zawitali nasi przyjaciele z Niemiec. W programie mieli zapewnione m.in. poznanie naszej polskiej szkoły i naszego systemu nauczania, który w wielu aspektach różni się od niemieckiego. Wspólnie odwiedziliśmy były obóz Auschwitz-Birkenau, gdzie obecnie znajduje się muzeum, a następnie przejechaliśmy do Krakowa. Późniejsze dni przeznaczyliśmy na poznanie miasta Łodzi i jego historii (Manufaktura, ul. Piotrkowska, Planetarium EC1 czy Pałac Herbsta), nie mogło zabraknąć również zakupów w Manufakturze czy degustacji polskich pierogów! W piątek 21 września nasi goście pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do domów.

Karolina Słodkowska